شنبه 6 آذر 1400
خورشید کویر در کادر نگاه عکاسان تور چیلیک طلوع کرد بازگشت

پدیده زیبای طلوع خورشید از پس رمل های کویری در برابر نگاه عکاسان همسفر با تور عکاسی چیلیک به ثبت رسید.
"پایگاه عکس چیلیک" با گذر ازنخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک و به قصد تکمیل پروژه تالیفی و نمایشگاهی " انتهای زمین "، پس از برگزاری نشست آموزشی کارگاه عکاسی از « طلوع در کویر » شامگاه چهارشنبه 13 اسفندماه، همسفران علاقه مند به عکاسی از طبیعت کویر را به قصد عزیمت به منطقه کویر مرنجاب واقع در آستان اصفهان بدرقه کرد.
در این کارگاه عکاسی که در قالب هفتادومین تور عکاسی این رسانه برگزار شد نزدیک به سی نفر از علاقه مندان و عکاسان طبیعت حضور یافتند تا همزمان با فرو شدن هلال ماه کامل در زمین، شاهد برآمدن خورشید در کویر باشند.

عکاسان همسفر با هفتادومین تور عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " و علاقمندان عکاسی از طبیعت کویر، با یاری خداوند، مطابق با هماهنگی های انجام گرفته و برنامه های طراحی شده، همزمان با حضور کارشناس عکاسی گروه، ساعت 20 شامگاه چهارشنبه 13 اسفندماه جاری از تهران عزیمت نموده و با حضور شامگاهی در استان حضرت هلال ابن علی(ع) از گنبد و بارگاه و صحن و استان و رواق این بقعه به عکاسی پرداختند. همچنین با ادامه مسیر سفر، طلوع خورشید صبحگاه پنجشنبه 14 اسفندماه را بر فراز تپه های رمل تجربه کرده و تا پیش از ظهر روز پنجشنبه، برنامه عکاسی خود را در محوطه تپه های شنی و منحنی های کویر مرنجاب ادامه دادند.

اسامی عکاسان و همسفران این تور به این ترتیب معرفی می شود: جیدا ایران نژاد، ابراهیم باقرلو، نگاه جلالی، اکرم جمعی، رقیه خجسته پور، محمدرضا خرازی، مرضیه درودی، محمدرضا زارع، سبحان سروری، مهدی سروری، سپیده سیرانی، مرتضی شجاعی، مهدی صرامی، منوچهر(امید) صرامی، بانو صرامی، علی ضامن داریا، حسین عصاری، پرویز فلاحتکار، حمیده فنایی، الناز قنبری، سمیه قنبری، علی قهرمان بیک، آزاده گلابگیران، سمیرا محمدی، محمدرضا(خسرو) مرادی، فاطمه ملکی، سیدحسن موسوی، سیدصادق موسوی، فاطمه ندیمی، مجید وفایی، رضا اناری، نادر وهاب آقایی.

همسفران در مسیر بازگشت، به دعوت ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نمایشگاه عکس های راه یافته به جشنواره هنری فانوس حضور یافتند و دقایقی را میهمان خیرمقدم و توضیحات " میثم نمکی آرانی " ریاست این مرکز بودند. 
مدیریت رسانه پایگاه عکس چیلیک خود را متعهد می داند به واسطه تمامی حّسن نیت و پشتیبانی ها ضمن تقدیر از هیات امنای آستان امامزاده هلال ابن علی(ع)، میثم نمکی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل، عباس متولی ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منطقه، " محمد عصاری آرانی " از اساتید دانشگاه و سجاد صادقی آرانی، عکاس منطقه که در هماهنگی، برنامه ریزی و هدایت تور نقشی بسزا داشتند، تقدیر و تشکر نماید.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: طبیعت، فرم، روایی، مستند اجتماعی، معماری و مفهومی افزایش دهند.
همچنین لازم به تاکید است برنامه ریزی، طراحی، اطلاع رسانی و برگزاری تورهای عکاسی چیلیک، مستقل صورت گرفته و تنها توسط " پایگاه عکس چیلیک " بوده و مراتب اطلاع رسانی آن نیز از طریق این رسانه به اطلاع خواهد رسید.
این در حالی است که همسفران با مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور عکاسی و حضور در دفتر " پایگاه عکس چیلیک " نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون آثار برتر و عکس های ثبت شده همسفران با هدایت و راهبری و قضاوت عکاسان مجرب گروه " ابراهیم باقرلو و سیدصادق موسوی" تجربه خواهند کرد.

لازم به یادآوری است که حضور تمامی همسفران همراه و اعضای فعال در گالری این رسانه با اطلاع قبلی در نشست رایگان آموزشی و امکان مشارکت در نقد و بررسی کیفی نگاه همسفران و انتخاب نگاه های برتر ممکن و مهیا است.
لازم به ذکر است مبدا حرکت تورهای عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " از دفتر این رسانه واقع در ضلع شمالی میدان هفت تیر در تهران می باشد.

تورهای آتی " پایگاه عکس چیلیک " با هدف عکاسی از: قوم نگاری در روستاهای کردستان، طبیعت زندگی در ارتفاعات سوباتان، سبک زندگی ایرانی اسلامی شالی و شالیکاران، جزیره قشم، آبگیر و جنگل الندان، عشایر شهرکرد، غار کتله خور، پل ورسک و شیرگاه، جنگل های انزلی و کپورچال، تالاب های انزلی و میانکاله، اردبیل، تبریز و کندوان، تفرش، پلور، روستا و کویر ورزنه، منطقه ییلاقی لنگرود، غار رودافشان، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران گرگان، طبیعت آستارا و ... در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.
برای مشاهده گزارش تصویری کارگاه آموزشی عکاسی از طلوع در کویر  در قالب هفتادمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک " ایـنـجــا "(در حال آماده سازی و بارگذاری) کلیک کنید. 
علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر پيرامون نحوه برگزاری، می توانند با شماره های دفتر پایگاه: 88348824 (مسئول تور09122797717) تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در هر یک از تورهای عکاسی ، ضمن مراجعه به نشانی صحیح "پایگاه عکس چیلیک "(Chiilick.com)" ایـنجـا " کليک کنند.


پایگاه عکس چیلیک 
تاريخ خبر:  1393/12/16